Kapitan Akademików o jutrzejszym spotkaniu

AZS AGH Kraków — BKS Visła Bydgoszcz

Już jutro czeka nas kolejne spotkanie przy ul. Piastowskiej w ramach 9. kolejki TAURON 1. Ligi. Tym razem zmierzymy się z Visłą Bydgoszcz, która po ponad dekadzie spędzonej na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce, wróciła na pierwszoligowe parkiety. Drużyna naszych jutrzejszych gości bardzo dobrze weszła w sezon wygrywając pięć z sześciu rozegranych meczy. Warto zaznaczyć że jedyną porażkę Visła zaliczyła po pięciosetowej rywalizacji z liderującym w tabeli BBTS-em Bielsko Biała. Obecnie zespół z Bydgoszczy znajduje się na czwartej pozycji w tabeli z dorobkiem 15. punktów.
Z naszymi sobotnimi gośćmi niejednokrotnie na parkietach PlusLigi mierzył się nasz kapitan – Konrad Buczek. Jego też poprosiliśmy o kilka słów na temat jutrzejszego rywala.
Visła Bydgoszcz to klub z bogatym doświadczeniem w najwyższej klasie rozgrywkowej, z pewnością jedynym celem ich w tym sezonie jest powrót do polskiej siatkarskiej elity. Miałem okazję występować przeciwko Bydgoszczy na parkietach PlusLigi ale nie ma co ukrywać nie odgrywałem w tych spotkaniach kluczowej roli więc ciężko coś powiedzieć ale rywalizacji była zawsze ciekawa i emocjonująca.

Akademicy przeciwnie do drużyny z Bydgoszczy, pierwszych meczy w tym sezonie nie mogą podsumować jako udanych. Jedno zwycięstwo na koncie i cztery punkty w tabeli, dają nam 12. miejsce, co czyni zdecydowanym faworytem drużynę gości, o czym również mówił nasz kapitan:

 

Z pewnością faworytem tego spotkania jest zespół przyjezdnych do tego nasza dyspozycja ostatnimi czasy nie satysfakcjonuje nikogo, więc dla bukmacherów chyba wynik jest oczywisty.

Ja mogę obiecać że zrobimy wszystko żeby przygotować się do tego meczu najlepiej jak to możliwe i wreszcie pokazać siatkówkę na takim poziomie, na jaki nas stać. Wierzę ogromnie w cały zespół i obiecuje że będziemy walczyć o każdą piłkę w meczu.

 

Zgodnie ze słowami Konrada Buczka, liczymy siatkówkę na wysokim poziomie i dobry mecz w naszym wykonaniu. Wszystkich kibiców i sympatyków zachęcamy do śledzenia przebiegu meczu na stronie internetowej ligi.
Konrad Buczek mówi o swoich doświadczeniach z BKS Visłą Bydgoszcz

Najnowsze artykuły

Skip to content