Oświadczenie klubu dot. infekcji SARS-CoV-2

Klub Sportowy AGH Kraków informuje, że w dniach 29-30 września 2020 roku wykonano testy RT-PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2, u wszystkich członków zespołu oraz sztabu I ligowej drużyny siatkarzy AZS AGH Kraków. Wyniki z dnia 29 września wykazały obecność wirusa u 5 członków sekcji. W związku z zaistniałą sytuacją KS AGH Kraków zachowuje wszelkie rygory bezpieczeństwa i poinformował o sprawie służby sanitarne, władze AGH oraz władze Polskiej Ligi Siatkówki.

Zgodnie z obowiązującymi procedurami wszyscy zakażeni znajdują się w kwarantannie. Zawodnicy wypełnili również ankiety, w których wskazali osoby, z którymi mieli w ostatnim czasie kontakt przez co najmniej 15 minut, w odległości mniejszej niż 1,5 m i bez maseczek. Klub czeka tym samym na dalsze zalecenia pod kątem ograniczenia ryzyka przenoszenia wirusa, a także na komplet wyników, co będzie podstawą do wystosowania wniosków o przełożenie meczy AZS AGH Kraków w ramach rozgrywek TAURON 1.Liga.

Apelujemy do wszystkich osób, które miały kontakt z członkami drużyny, o obserwowanie stanu zdrowia i w przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów SARS-CoV-2 o niezwłoczne zgłaszanie się do najbliższej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Do objawów choroby należą miedzy innymi: podwyższona temperatura, uporczywy kaszel, bóle głowy, duszności, utrata smaku i węchu, bóle stawowo-mięśniowe.

O wszelkich dalszych decyzjach poinformujemy Państwa w osobnym komunikacie.
Mając na uwadze dobro osobiste naszych zawodników i sztabu klub nie będzie informował o danych osobowych zakażonych.

Arkadiusz Jesionek
Członek Zarządu KS AGH Kraków

Najnowsze artykuły

Skip to content