Zapowiedź meczu z Częstochową

Po sobotnim zwycięstwie nad Krispolem Września nie mamy wiele czasu na odpoczynek, bowiem już jutro czeka nas kolejny mecz ligowy. Tym razem naszym rywalem będzie Exact Systems Norwid Częstochowa.
Sytuacja w tabeli
Drużyna z Częstochowy znajduje się na piątym miejscu w tabeli z dorobkiem 20 punktów, co czyni ją faworytem zbliżającego się spotkania. Wiemy już jednak nauczeni doświadczeniem, że Akademików nie wolno lekceważyć. Jeżeli Krakowianie zagrają jutrzejsze spotkanie na zbliżonym poziomie do tego, który prezentowali w weekend, mogą napsuć krwi drużynie z Częstochowy.
Norwid w obecnym sezonie
Norwid rozegrał dotychczas 11 ligowych spotkań. W czterech z nich drużyna z Częstochowy rywalizowała z zespołami, które obecnie górują nad nią w tabeli. W meczach tych naszym jutrzejszym gościom nie udało się wygrać ani razu. Natomiast wszystkie rozgrywane dotychczas spotkania z zespołami niżej notowanymi, Norwid wygrywał. Niestety również nasza drużyna zalicza się do tej grupy zespołów na które Częstochowianie patrzą „z góry”.
Ostatnie dwa spotkania Exact Systems Norwid Częstochowa rozgrywał przeciwko dwóm najniżej notowanym zespołom w tegorocznej tabeli. Nie dziwi więc, że nasi jutrzejsi goście zdobyli w tych meczach komplet punktów. Tym razem jednak poprzeczka może zostać zawieszona wyżej, ponieważ nasza drużyna ostatni rozegrany przez siebie mecz może uznać za najbardziej udany w trwającym sezonie.
Optymistyczne przesłanki
W poszukiwaniu optymistycznych przesłanek przed jutrzejszym spotkaniem, możemy rzucić okiem na bilans rywalizacji między naszymi drużynami. Ostatnie spotkanie z zespołem z Częstochowy rozegraliśmy nieco ponad rok temu, 12. grudnia. Był to mecz w którym to my występowaliśmy w roli gości. Padł wówczas wynik 3:2 na korzyść Krakowian. Jednak w ubiegłym sezonie graliśmy z Norwidem dwukrotnie. Trzy miesiące przed wspomnianym meczem, przyjmowaliśmy Częstochowian na Piastowskiej, wówczas odnieśliśmy przekonywujące zwycięstwo 3:0.
Powrót na „stare śmieci”
Warto przytoczyć jeszcze jedną ciekawostkę dotyczącą jutrzejszego spotkania. Do Krakowa z nowym zespołem wróci Mikołaj Szewczyk, były zawodnik AZS AGH Kraków, który po ubiegłym sezonie spędzonym w Krakowie, wrócił do Częstochowy. Przyjmujący naszych jutrzejszych rywali prezentuje się w tym sezonie bardzo solidnie. Zdobył między innymi jedną nagrodę MVP za swój występ w meczu z Mickiewiczem Kluczbork, a w obecnym sezonie zapunktował już 82 razy.

Najnowsze artykuły

Skip to content