Zapowiedź meczu z KPS Siedlce

Dopiero co w ostatni weekend graliśmy mecz z Visłą Bydgoszcz, a już w najbliższą środą zmierzymy się na wyjeździe z zespołem KPS Siedlce. Będzie to nasze ósme spotkanie w tym sezonie, natomiast gospodarze zagrają po raz siódmy. Dotychczas zespół z Siedlec zgromadził na swoim koncie 6 punktów, czyli o dwa więcej niż Akademicy. Drużyna z Mazowsza ma powody do przystępowania do najbliższego spotkania w znacznie lepszych nastrojach niż zespół z Krakowa. Gospodarze bowiem, w tym samym czasie kiedy nasza drużyna podejmowała bydgoską Visłę, mierzyli się z Olimpią Sulęcin, którą pokonali 3:0, notując drugie zwycięstwo w bieżących rozgrywkach.

Mimo trudnego początku sezonu dla naszej drużyny, zawodnicy z Krakowa nie mają zamiaru składać broni. O swoich odczuciach przed środowym meczem mówił Konrad Buczek – kapitan AZS AGH Kraków.

My nie zwieszamy głów, mamy praktycznie cały sezon jeszcze przed sobą, trenujemy na tyle ile możemy, pakujemy się, we wtorek ruszamy do Siedlec, przede wszystkim po punkty, nie ma co tu ukrywać. Wydaje mi się, że oddamy serducho i mam nadzieję, że przywieziemy stamtąd punkty, cenne punkty dla nas.

Musimy wyjść w środę zagrać na sto, sto dziesięć procent i zobaczymy co się okaże, czy to wystarczy, czy nie wystarczy. No mam nadzieję, że wystarczy, bo naprawdę jest potencjał. Na treningach to wszystko wygląda solidnie, więc mam nadzieję, że to zaprocentuje na parkietach pierwszej ligi. – zapewniał nasz kapitan.

O nastawienie na mecz w Siedlcach zapytaliśmy także trenera naszej drużyny – Andrzeja Kubackiego.

Próbujemy się koncentrować na siatkówce, chcemy wygrywać, chcemy zdobywać punkty, chcemy się piąć w tabeli, natomiast nie jest to takie proste. W siatkówce remisów nie ma, zawsze jest wygrany, zawsze jest przegrany. Aczkolwiek, tak jak powiedziałem, ten zespół stara się walczyć na tyle na ile na razie potrafi. Mam nadzieję, że przeciwko zespołowi z Siedlec ta siatkówka którą gramy na dzień dzisiejszy wystarczy.

Zgodnie z zapowiedziami naszego kapitana i trenera, liczymy na dobrą postawę naszej drużyny, walkę o każdą piłkę i cenne punkty. Niewątpliwie czeka nas ważny i ciekawy mecz.

Najnowsze artykuły

Skip to content